20% Discount

Arka
Arka Resin-Pure 4L
31.95 €
(7.99 € / l)
EIA 39.90 € 9% Discount

Red Sea
Red Sea No. 3 PO4 X - 1.000 ml
30.95 €
(30.95 € / l)
EIA 33.99 € 20% Discount

Arka
Arka Coralscaper - Liquid 50g
7.95 € EIA 9.90 €
20% Discount

Arka
Arka Special Blend 473 ml
19.95 €
(42,177.59 € / l)
EIA 24.90 € 17% Discount

Arka
Arka Nite-Out II 473 ml
13.95 €
(29,492.60 € / l)
EIA 16.90 € 20% Discount

Arka
Arka Coral Scaper 120g
11.95 € EIA 14.90 €
17% Discount

Arka
Arka Reef Scaper - 1000 g
13.95 €
(13.95 € / kg)
EIA 16.90 €
JBL
Aquarium Hose 12/16 mm (1 m)
1.99 €
20% Discount

Arka
Arka myReef Frag Rack - 8 seats
23.95 € EIA 29.90 €

JBL
Gray Aquarium Hose, 16/22 mm (1 m)
3.49 €
31% Discount

Hobby
Hobby Filter Mat 50 x 50 x 2 cm
4.95 € EIA 7.19 €
6% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Bali Sand 10 kg, 2–3 mm
23.95 € EIA 25.60 €
20% Discount

Arka
Arka Phos-Out4 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 19% Discount

Arka
Arka Special Blend 251 ml
12.95 €
(51,593.63 € / l)
EIA 15.90 € 13% Discount

Red Sea
Red Sea Reef-Spec Activated Carbon 100g
6.95 € EIA 7.99 €
17% Discount

Arka
Arka Substrate Cleaner 473 ml
13.95 €
(29,492.60 € / l)
EIA 16.90 € 23% Discount

Arka
Arka Xtreme Water Purifier 473 ml
9.95 €
(21.17 € / l)
EIA 12.90 € 20% Discount

Arka
Arka NOPO Nitrate-Phosphate Test
11.95 €
(25.43 € / l)
EIA 14.90 € 29% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Blue, Coarse, 50 x 50 x 3 cm
7.95 € EIA 11.19 €
16% Discount

Arka
Arka Multifunction Pipette
9.95 € EIA 11.90 €
21% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin The Sand - Bahama Nature 9,07 kg
30.95 €
(3.42 € / kg)
EIA 38.95 € 34% Discount

Hobby
Hobby Zeolite - 1000 g, 5–8 mm
4.95 €
(4.95 € / kg)
EIA 7.49 € 33% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Black, Coarse, 50 x 50 x 2 cm
4.95 € EIA 7.39 €
20% Discount

Arka
Arka myReef Frag Rack - 16 seats
31.95 € EIA 39.90 €
13% Discount

Red Sea
Red Sea DipX - 250 ml
13.95 €
(55.80 € / l)
EIA 15.99 € 22% Discount

Arka
ARKA myREEF Plugs, 12-pack - 27 mm
6.95 €
(0.58 € / Stück)
EIA 8.90 € 20% Discount

Arka
Arka Aqua Balance 473 ml
11.95 €
(25,264.27 € / l)
EIA 14.90 € 20% Discount

Arka
Arka Carbopure 1 L
7.95 € EIA 9.90 €
20% Discount

Arka
Arka Reef Scaper - 500 g
7.95 €
(15.90 € / kg)
EIA 9.90 € 8% Discount

Red Sea
Red Sea No. 3 PO4 X - 500 ml
22.95 €
(45.90 € / l)
EIA 24.99 € 20% Discount

Arka
Arka THERA P 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 €
JBL
Aquarium Hose 9/12 mm (1 m)
1.49 €
20% Discount

Arka
Phos-Out 4 1000 ml
15.95 €
(15,950.00 € / l)
EIA 19.90 € 10% Discount

ROWAphos
ROWAphos PO4 & SIO2 Adsorber 1000g
35.95 € EIA 39.95 €
10% Discount

Red Sea
Red Sea DipX - 500 ml
18.95 €
(37.90 € / l)
EIA 20.99 € 7% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Bali Sand 5 kg, 2.0–3.0 mm
17.95 € EIA 19.20 €
22% Discount

JBL
JBL Floaty II L
36.95 € EIA 47.49 €
32% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Blue, Fine - 50 x 50 x 5 cm
11.95 € EIA 17.59 €
22% Discount

JBL
JBL Mini Aquarium Thermometer
1.95 € EIA 2.49 €
29% Discount

Dupla Marin
Dupla Bacter Booster, 20-pack
24.95 € EIA 34.99 €
24% Discount

JBL
JBL BioNitrat Ex Aquarium Nitrate Remover
20.95 €
(209.50 € / l)
EIA 27.45 € 23% Discount

JBL
JBL Algae Magnet M
7.95 € EIA 10.29 €
26% Discount

JBL
JBL Klingen-Aqua-T Cell Phone
7.95 € EIA 10.79 €
20% Discount

Arka
Arka Coral Activ Coral Growth 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 20% Discount

Arka
Arka myReef Frag Rack - 32 seats
39.95 € EIA 49.90 €
20% Discount

Arka
Arka Herbtana Immune Booster P 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 32% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Blue, Coarse, 50 x 50 x 5 cm
11.95 € EIA 17.59 €
9% Discount

Triton
Triton Activated Carbon 1 L
20.95 € EIA 22.99 €
20% Discount

Arka
Arka Nite-Out II 236 ml
7.95 €
(33.69 € / l)
EIA 9.90 € 20% Discount

Arka
Arka Coralline Calcareous Red Algae + 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 22% Discount

Arka
ARKA myREEF Plugs, 12-pack - 30 mm
6.95 €
(0.58 € / Stück)
EIA 8.90 € 9% Discount

Red Sea
Red Sea Reef-Spec Activated Carbon 1000g
30.95 € EIA 33.99 €
12% Discount

ROWAphos
ROWAphos PO4 & SIO2 Adsorber 500g
22.95 € EIA 25.95 €
24% Discount

JBL
JBL Premium Aquarium Thermometer
4.95 € EIA 6.49 €
20% Discount

Arka
Arka THERA P 251 ml
11.95 €
(47,609.56 € / l)
EIA 14.90 € 13% Discount

Triton
Triton Mixed-Bed Resin 1000 ml
12.95 €
(12,950.00 € / l)
EIA 14.90 € 29% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Blue, Fine - 50 x 50 x 3 cm
7.95 € EIA 11.19 €
22% Discount

Arka
ARKA myREEF Plugs, 12-pack - 21 mm
6.95 €
(0.58 € / Stück)
EIA 8.90 € 22% Discount

JBL
JBL Algae Magnet L
14.95 € EIA 19.29 €
22% Discount

JBL
JBL Aqua-T Handy Angle
13.95 € EIA 17.79 €


