35% Discount

Hobby
Hobby Pebbles Cave 1
4.95 € EIA 7.59 €
16% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Basic Set U
109.95 € EIA 130.50 €
11% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Plant small - 55 g
10.95 €
(199.09 € / kg)
EIA 12.29 € 20% Discount

Arka
Arka THERA P 251 ml
11.95 €
(47,609.56 € / l)
EIA 14.90 € 10% Discount

Red Sea
Red Sea ReefSense – Temperatursonde
52.95 € EIA 59.00 €
14% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Artemia Marin small - 120 g
15.95 €
(132.92 € / kg)
EIA 18.49 € 25% Discount

Hobby
Hobby Marble Cave 5
4.95 € EIA 6.59 €
31% Discount

Dupla
Hobby RWT Ultrapure Water Tester
28.95 € EIA 41.99 €
10% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Funktion Wave 13000
139.95 € EIA 154.95 €
5% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer-S 1000 G3 Black
5,984.95 € EIA 6,299.00 €
21% Discount

Aqua Rebell
Aqua Rebell Potassium 500 ml
10.95 €
(21,900.00 € / l)
EIA 13.90 € 10% Discount

Oase
Oase ScaperLine 90 - gray
934.95 € EIA 1,039.90 €
10% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Funktion Wave 4000
96.95 € EIA 107.95 €
21% Discount

Lucky Reptile
Lucky Reptile Organic Crushed Sepia Calcium 100g
5.95 €
(59.50 € / kg)
EIA 7.49 € 12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Plant small - 240 g
24.95 €
(103.96 € / kg)
EIA 28.49 € 31% Discount

Hobby
Hobby Terra Fix & Easy Nano 3
99.95 € EIA 144.99 €
20% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Bacto Blend 1000 ml
55.95 €
(55.95 € / l)
EIA 69.95 € 22% Discount

Arka
Arka All-in-One Trace Elements 118 ml
6.95 €
(58.90 € / l)
EIA 8.90 € 11% Discount

Oase
Oase PlantGrow Daily Fertilizer - 250 ml for 5,000 liters
11.95 €
(47.80 € / l)
EIA 13.45 € 22% Discount

JBL
JBL Algae Magnet L
14.95 € EIA 19.29 €
22% Discount

Arka
ARKA myREEF Plugs, 12-pack - 21 mm
6.95 €
(0.58 € / Stück)
EIA 8.90 € 25% Discount

Arka
Arka Vita Flakes 500 ml
5.95 €
(11.90 € / l)
EIA 7.90 € 11% Discount

Tropic Marin
Tropic Marin All For Reef Liquid - 250ml
11.99 €
(47.96 € / l)
EIA 13.40 €
Giesemann
Giesemann PULZAR G-3 Tropic - 80 W - 1095 mm
289.90 €
13% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements Phos+ 1 Liter
13.95 € EIA 15.99 €
23% Discount

JBL
JBL ProFlow t500
21.95 € EIA 28.45 €
22% Discount

JBL
JBL ProScan Water Test
18.95 € EIA 24.45 €
11% Discount

Oase
Oase AquaStable Water Conditioner - 500 g per 10,000 liters
24.95 €
(49.90 € / kg)
EIA 27.95 € 9% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer Skimmer 900 DC Pump Upgrade Kit
189.95 € EIA 209.00 €
10% Discount

Red Sea
Red Sea ReefControl – Erdungssonde
26.95 € EIA 30.00 €
13% Discount

Triton
Triton Mixed-Bed Resin 1000 ml
12.95 €
(12,950.00 € / l)
EIA 14.90 €
Tropic Marin
Tropic Marin Salt Pro-Reef - 2 kg for 60 l
12.99 €
(6.50 € / kg)
9% Discount

Triton
Triton N-Doc Laboratory Seawater Analysis
31.95 € EIA 34.99 €
18% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Balling Light Trace 3 250 ml
13.95 €
(55.80 € / l)
EIA 16.95 € 10% Discount

Oase
Oase HighLine 300 - black
1,509.95 € EIA 1,679.90 €
20% Discount

JBL
JBL KH Review
8.95 € EIA 11.15 €
10% Discount

Oase
Oase BioStyle 75 - gray
37.95 € EIA 41.95 €
7% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Helix Max 2.0 - 5W
99.95 € EIA 107.00 €
19% Discount

JBL
JBL TorMec mini Filter Media
5.95 € EIA 7.39 €
10% Discount

Oase
Oase ScaperLine 100 - black
1,159.95 € EIA 1,289.90 €
10% Discount

Aqua Illumination
Aqua Illumination Orbit 4
369.95 € EIA 409.95 €
24% Discount

JBL
JBL Premium Aquarium Thermometer
4.95 € EIA 6.49 €
22% Discount

JBL
JBL Combi Set Test Kit +Fe
39.95 € EIA 50.96 €
10% Discount

Oase
Oase HighLine 600 - black
2,294.95 € EIA 2,549.90 €
29% Discount

Hobby
Hobby Aqua Cooler V2
31.95 € EIA 44.99 €
30% Discount

Hobby
Hobby Sunlight Eco 42 W
8.95 € EIA 12.79 €
9% Discount

Red Sea
Red Sea Reef-Spec Activated Carbon 1000g
30.95 € EIA 33.99 €
11% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Marin small - 105 g
10.95 €
(104.29 € / kg)
EIA 12.29 € 4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 200 G3+ Black
1,294.95 € EIA 1,349.00 €
13% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements F Fluor 1 Liter
13.95 € EIA 15.99 €
10% Discount

Oase
Oase BioPlus Internal Filter - up to 50 l
37.95 € EIA 41.95 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 300 G3 Deluxe, White
2,544.95 € EIA 2,650.00 €
13% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements Br Bromine 1 Liter
13.95 € EIA 15.99 €
0% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic T Controller Twin
94.95 € EIA 94.90 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Artemia Marin large - 240 g
24.95 €
(103.96 € / kg)
EIA 28.49 € 5% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Helix Max 2.0 - 18W
199.95 € EIA 210.50 €
11% Discount

Oase
Oase BioPlus Internal Filter - up to 100 l
50.95 € EIA 56.95 €
20% Discount

Arka
Arka Artemiss Immune Booster B 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 20% Discount

Arka
Arka myAqua 380 - Membrane
23.95 € EIA 29.90 €
29% Discount

Hobby
Hobby Sarek Skirt 2
16.95 € EIA 23.99 €



