11% Discount

Oase
Oase Organix Daily Granules 175 ml
7.95 €
(45.43 € / l)
EIA 8.95 € 13% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements Carbo+ 1 Liter
13.95 € EIA 15.99 €
3% Discount

ATI Daily Traces #B 500ml
17.95 € EIA 18.50 €
20% Discount

Arka
Arka Magnesium 473 ml
11.95 €
(25,264.27 € / l)
EIA 14.90 € 10% Discount

Oase
Oase HighLine 125 - white
944.95 € EIA 1,049.90 €
-5% Discount

Oase
Oase Fish Net, 8 cm
1.95 € EIA 1.85 €
30% Discount

Hobby
Hobby Coober Rock 1
12.95 € EIA 18.49 €
10% Discount

Oase
Oase HighLine 125 - anthracite
944.95 € EIA 1,049.90 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 300 G3 Black
1,629.95 € EIA 1,699.00 €
20% Discount

Arka
Arka Coralline Calcareous Red Algae + 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Crystal extra small - 210 g
14.95 €
(71.19 € / kg)
EIA 17.29 € 10% Discount

Oase
Oase Classic LED - 101,5 cm
44.95 € EIA 49.95 €
34% Discount

Hobby
Aponogeton as a Hobby - 39 cm
7.95 € EIA 11.99 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea MAX NANO Cube G2 - white
1,054.95 € EIA 1,099.00 €
10% Discount

Aqua Illumination
Aqua Illumination Nero 7
379.95 € EIA 419.95 €
18% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Balling Light Magnesium Mix Mg 1 kg
13.95 €
(13.95 € / kg)
EIA 16.95 €
Aqua Medic
Aqua Medic Refill System Easy
97.95 €
18% Discount

Arka
Arka myScape-Rocks Dragon 5 Kg
17.95 €
(3.59 € / kg)
EIA 21.90 € 22% Discount

Arka
ARKA myREEF Plugs, 12-pack - 30 mm
6.95 €
(0.58 € / Stück)
EIA 8.90 € 32% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Blue, Coarse, 50 x 50 x 5 cm
11.95 € EIA 17.59 €
9% Discount

Triton
Triton Activated Carbon 1 L
20.95 € EIA 22.99 €
7% Discount

Tropic Marin
Tropic Marin All For Reef Liquid - 1000 ml
27.99 €
(27.99 € / l)
EIA 30.20 € 10% Discount

Oase
Oase PlantGrow Weekly Fertilizer - 100 ml per 1,000 liters
6.95 €
(69.50 € / l)
EIA 7.75 € 18% Discount

Aqua Rebell
Aqua Rebell Phosphate 1 L
17.95 €
(17.95 € / l)
EIA 21.90 € 31% Discount

Hobby
Hobby Terra Fix & Easy Lamp Holder
18.95 € EIA 27.49 €
20% Discount

Arka
Arka Coral Activ Coral Growth 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 16% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Crystal medium - 55 g
6.95 €
(126.36 € / kg)
EIA 8.29 € 13% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Green Forage Mix - 130 g
11.95 €
(91.92 € / kg)
EIA 13.79 € 4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 525 G3 White
2,784.95 € EIA 2,899.00 €
6% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Phos 0.04 950 g
43.95 € EIA 46.95 €
8% Discount

Sangokai
Sangokai Sango Nutri-Basic #1, 250 ml
22.95 €
(91.80 € / l)
EIA 24.95 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Crystal medium - 270 g
21.95 €
(81.30 € / kg)
EIA 25.49 € 9% Discount

Oase
Oase Premium LED Swing Adapter
28.95 € EIA 31.95 €
10% Discount

Oase
Oase HighLine Room Divider 300 - anthracite
1,679.95 € EIA 1,864.90 €
7% Discount

Oase
Oase PlantGrow Weekly Fertilizer - 250 ml for 2,500 liters
12.95 €
(51.80 € / l)
EIA 13.95 € 4% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Helix Max 2.0 - 11W
134.95 € EIA 140.50 €
22% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Elementals Trace Mo 250 ml
17.95 € EIA 22.95 €
23% Discount

Arka
Arka Plants NPK 473 ml
9.95 €
(21.04 € / l)
EIA 12.90 € 11% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Crystal medium - 105 g
10.95 €
(104.29 € / kg)
EIA 12.29 € 29% Discount

Hobby
Hobby Sunlight Eco 70 W
10.95 € EIA 15.39 €
11% Discount

Red Sea
Alkalinity Pro Test Kit
32.95 € EIA 36.99 €
14% Discount

Arka
Arka Iodine & Bromide Supplement 118 ml
5.95 €
(50.42 € / l)
EIA 6.90 € 4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 350 G3 Black
1,824.95 € EIA 1,899.00 €
29% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Blue, Fine - 50 x 50 x 3 cm
7.95 € EIA 11.19 €
31% Discount

Hobby
Hobby Thermo Spotlight Eco 70 W
5.95 € EIA 8.59 €

Tropic Marin
Tropic Marin Carbonate Hardness Test
9.99 €
15% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Basic Bio Set
28.95 € EIA 33.95 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Discus large - 1000 g
58.95 € EIA 66.99 €
22% Discount

JBL
JBL Aqua-T Handy Angle
13.95 € EIA 17.79 €
10% Discount

Sangokai
Sangokai Sango Nutri-Basic/HED #3, 250 ml
17.95 €
(71.80 € / l)
EIA 19.95 € 9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Cichlid large - 140 g
9.95 €
(71.07 € / kg)
EIA 10.99 € 11% Discount

Oase
Oase KickBoost Clear Water Bacteria
3.95 €
(131.67 € / l)
EIA 4.45 € 10% Discount

D-D Titanium Heater 350 W (bis 350 l)
53.95 € EIA 59.95 €
12% Discount

ROWAphos
ROWAphos PO4 & SIO2 Adsorber 500g
22.95 € EIA 25.95 €
22% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Elementals Trace Li 250 ml
17.95 € EIA 22.95 €
13% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Cichlid Plant small - 850 g
39.95 € EIA 45.99 €
13% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Calibration Set
14.95 € EIA 17.20 €
21% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Balling Light Trace 1 500 ml
18.95 € EIA 23.95 €
27% Discount

JBL
JBL Nano-Catappa Water Almond Tree Leaves
6.95 € EIA 9.48 €
10% Discount

Oase
Oase BioMaster 850 G2 without a heating element
304.95 € EIA 339.95 €



