23% Discount

JBL
JBL K Potassium Water Test
19.95 € EIA 25.95 €
19% Discount

Hobby
JBL Symec Filter Wool - 500 g
8.95 €
(17.90 € / kg)
EIA 11.09 € 15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Plant medium - 200 g
13.95 €
(69.75 € / kg)
EIA 16.49 € 6% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Helix Max 2.0 - 9W
119.95 € EIA 127.00 €
10% Discount

Oase
Oase ScaperLine Base Cabinet 60 - gray
554.95 € EIA 614.95 €
15% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Cylinder Stand
5.95 € EIA 6.99 €
9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Shrimp Mix Starter - 105 g
9.95 €
(94.76 € / kg)
EIA 10.99 € 4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 300 G3 Deluxe, Black
2,544.95 € EIA 2,650.00 €
24% Discount

JBL
JBL Digital Aquarium Thermometer
2.95 € EIA 3.89 €
1% Discount

Tropic Marin
Tropic Marin Coral Clean
14.99 €
(59.96 € / l)
EIA 15.20 € 21% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Elementals Br 1000 ml
18.95 € EIA 23.95 €
15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Sticks for Crayfish medium - 60 g
5.95 €
(99.17 € / kg)
EIA 6.99 € 4% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic TopView 200 Photo Glass
18.95 € EIA 19.70 €
15% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Advanced Bio Set
38.95 € EIA 45.95 €
10% Discount

Oase
Oase BioPlus Internal Filter - up to 50 l
37.95 € EIA 41.95 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 300 G3 Deluxe, White
2,544.95 € EIA 2,650.00 €
13% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements Br Bromine 1 Liter
13.95 € EIA 15.99 €
0% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic T Controller Twin
94.95 € EIA 94.90 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Artemia Marin large - 240 g
24.95 €
(103.96 € / kg)
EIA 28.49 € 5% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Helix Max 2.0 - 18W
199.95 € EIA 210.50 €
11% Discount

Oase
Oase BioPlus Internal Filter - up to 100 l
50.95 € EIA 56.95 €
20% Discount

Arka
Arka Artemiss Immune Booster B 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 20% Discount

Arka
Arka myAqua 380 - Membrane
23.95 € EIA 29.90 €
29% Discount

Hobby
Hobby Sarek Skirt 2
16.95 € EIA 23.99 €
10% Discount

Triton
Triton AL99 Phosphate Absorber 1000 ml
26.95 €
(26,950.00 € / l)
EIA 29.90 € 12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Artemia large - 240 g
24.95 €
(103.96 € / kg)
EIA 28.49 € 26% Discount

Hobby
Hobby Marble Cave 4
5.95 € EIA 7.99 €
10% Discount

Oase
Oase HighLine Room Divider 300 - Wild oak
1,679.95 € EIA 1,864.90 €
10% Discount

Oase
Oase BioStyle 180 - gray
55.95 € EIA 61.95 €
12% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Advanced Set U
209.95 € EIA 239.00 €
9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Protein Basic S for fish up to 5 cm - 105 g
9.95 €
(94.76 € / kg)
EIA 10.99 € 4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 350 G3 White
1,824.95 € EIA 1,899.00 €
20% Discount

JBL
JBL Aqua-T Cell Phone
9.95 € EIA 12.49 €
31% Discount

Hobby
Hobby Power + Heat LED 35 W
36.95 € EIA 53.39 €
18% Discount

Aqua Rebell
Aqua Rebell Mikro Special Flowgrow 1 L
21.95 €
(21.95 € / l)
EIA 26.90 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Premium ATY - 100 g
12.95 €
(129.50 € / kg)
EIA 14.99 € 9% Discount

Oase
Oase BioPlus Thermo Internal Filter - up to 100 l
76.95 € EIA 84.95 €
31% Discount

Hobby
Hobby Egeria - 13 cm
2.95 € EIA 4.29 €
13% Discount

Oase
Oase Organix Cichlid Pellets 250 ml (small)
9.95 €
(39.80 € / l)
EIA 11.45 € 16% Discount

JBL
JBL FilterBag Fine
4.95 € EIA 5.89 €
30% Discount

Hobby
Straight Hobby Tweezers, 40 cm
11.95 € EIA 17.19 €
17% Discount

Aqua Rebell
Aqua Rebell CO2 Check - up to 30 mg/L
13.95 €
(55.80 € / l)
EIA 16.90 € 11% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Doctor medium - 55 g
10.95 €
(199.09 € / kg)
EIA 12.29 € 17% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Color Plus small - 25 g
4.95 €
(198.00 € / kg)
EIA 5.99 € 25% Discount

JBL
JBL CristalProfi e402 greenline - up to 120 liters
86.95 € EIA 116.50 €
23% Discount

JBL
JBL ProNovo Pelco Wafer XL 1000 ml
24.95 € EIA 32.49 €
11% Discount

Oase
Oase LessStress Water Purifier - 1000 ml for 4000 l
19.95 €
(19.95 € / l)
EIA 22.45 € 11% Discount

Oase
Oase BioMaster 250 G2 without a heating element
169.95 € EIA 189.95 €
3% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Plant small - 25 g
4.95 €
(198.00 € / kg)
EIA 5.10 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Protein Basic XS for fish up to 3.5 cm - 200 g
14.95 €
(74.75 € / kg)
EIA 17.29 € 10% Discount

Oase
Oase AquaElements Vitamins and Trace Elements - 100 ml for 1,200 liters
6.95 €
(69.50 € / l)
EIA 7.75 € 8% Discount

Oase
Oase ScaperLine Plant Boost Tablets - 20 pieces
22.95 €
(1.15 € / Stück)
EIA 24.95 € 20% Discount

Arka
Arka myScape CO2 Diffuser - 25 cm
19.95 € EIA 24.90 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER MAX G3 250 - black
3,839.95 € EIA 3,999.00 €
19% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Reef ICP Total Set of 6
169.95 € EIA 209.95 €
17% Discount

JBL
JBL ProTerra Tortoise Fluid 20 ml
6.95 €
(347.50 € / l)
EIA 8.33 € 32% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Black, Coarse, 50 x 50 x 5 cm
11.95 € EIA 17.59 €
14% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Doctor medium - 120 g
15.95 €
(132.92 € / kg)
EIA 18.49 € 9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Cichlid Plant medium - 85 g
9.95 €
(117.06 € / kg)
EIA 10.99 € 21% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Sticks for Catfish - 35 g
3.95 €
(112.86 € / kg)
EIA 4.99 €


