23% Discount

JBL
JBL ProNovo Pelco Wafer XL 1000 ml
24.95 € EIA 32.49 €
11% Discount

Oase
Oase BioMaster 250 G2 without a heating element
169.95 € EIA 189.95 €
11% Discount

Oase
Oase LessStress Water Purifier - 1000 ml for 4000 l
19.95 €
(19.95 € / l)
EIA 22.45 € 3% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Plant small - 25 g
4.95 €
(198.00 € / kg)
EIA 5.10 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Protein Basic XS for fish up to 3.5 cm - 200 g
14.95 €
(74.75 € / kg)
EIA 17.29 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Doctor medium - 120 g
15.95 €
(132.92 € / kg)
EIA 18.49 € 10% Discount

Oase
Oase AquaElements Vitamins and Trace Elements - 100 ml for 1,200 liters
6.95 €
(69.50 € / l)
EIA 7.75 € 8% Discount

Oase
Oase ScaperLine Plant Boost Tablets - 20 pieces
22.95 €
(1.15 € / Stück)
EIA 24.95 € 20% Discount

Arka
Arka myScape CO2 Diffuser - 25 cm
19.95 € EIA 24.90 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER MAX G3 250 - black
3,839.95 € EIA 3,999.00 €
19% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Reef ICP Total Set of 6
169.95 € EIA 209.95 €
17% Discount

JBL
JBL ProTerra Tortoise Fluid 20 ml
6.95 €
(347.50 € / l)
EIA 8.33 € 32% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Black, Coarse, 50 x 50 x 5 cm
11.95 € EIA 17.59 €
9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Cichlid Plant medium - 85 g
9.95 €
(117.06 € / kg)
EIA 10.99 € 21% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Sticks for Catfish - 35 g
3.95 €
(112.86 € / kg)
EIA 4.99 € 9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Sticks for Crayfish extra large - 140 g
9.95 €
(71.07 € / kg)
EIA 10.99 € 31% Discount

Hobby
Hobby Terra Fix & Easy 60
124.95 € EIA 179.99 €
29% Discount

Hobby
Hobby Terrano Forest (25 liters)
16.95 € EIA 23.79 €
15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Plant Starter - 210 g
13.95 €
(66.43 € / kg)
EIA 16.49 € 11% Discount

Oase
Oase AquaElements Vitamins and Trace Elements - 250 ml for 3,000 liters
11.95 €
(47.80 € / l)
EIA 13.45 €
Giesemann
Giesemann PULZAR G-3 Tropic - 95W - 1,195 mm
339.90 €
7% Discount

Oase
Oase Aquarium Glass Cleaner
13.95 € EIA 14.95 €
31% Discount

Dupla Marin
Dupla Marin Magnesium Liquid 1 L
17.95 € EIA 25.99 €
8% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Bacto Blend 500 ml
36.95 €
(73.90 € / l)
EIA 39.95 € 15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Sticks for Crayfish extra large - 280 g
13.95 €
(49.82 € / kg)
EIA 16.49 € 21% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Balling Light Trace 2 500 ml
18.95 € EIA 23.95 €
16% Discount

Arka
Arka Vita Flakes 250 ml
4.95 €
(19.80 € / l)
EIA 5.90 € 20% Discount

Arka
Arka Substrate Cleaner 236 ml
7.95 €
(33.69 € / l)
EIA 9.90 € 14% Discount

Arka
Arka Algaway - 118 ml
5.95 €
(50.42 € / l)
EIA 6.90 € 22% Discount

JBL
JBL CristalProfi i60 greenline
33.95 € EIA 43.55 €
22% Discount

Arka
Arka Vitamins & Amino Acids 236 ml
6.95 €
(29.45 € / l)
EIA 8.90 € 10% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Green Forage Mix - 35 g
5.95 €
(170.00 € / kg)
EIA 6.60 € 10% Discount

Oase
Oase ScaperLine 90 - black
934.95 € EIA 1,039.90 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 250 G3 Deluxe White
2,449.95 € EIA 2,550.00 €
10% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements ICP Test (Single)
17.95 € EIA 19.99 €
9% Discount

Sangokai
Sangokai nutri-NRG 1 1000 ml
67.95 €
(67.95 € / l)
EIA 74.95 € 10% Discount

Red Sea
Red Sea ReefControl – ReefSense-Port-Erweiterung
61.95 € EIA 69.00 €
39% Discount

JBL
JBL ProTemp S 25 - up to 50 l
18.95 € EIA 30.95 €
33% Discount

Hobby
Hobby Infrared Light Eco 42 W
8.95 € EIA 13.39 €
11% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Plant medium - 55 g
10.95 €
(199.09 € / kg)
EIA 12.29 € 10% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Color Plus medium - 50 g
7.95 €
(159.00 € / kg)
EIA 8.79 € 21% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Taifun Spiral 5
12.95 € EIA 16.49 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER MAX G3 300 - white
4,029.95 € EIA 4,199.00 €
11% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Spektrum 90
254.95 € EIA 285.95 €
20% Discount

Hobby
JBL Symec VL
6.95 € EIA 8.65 €
13% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Discus medium - 60 g
8.95 €
(149.17 € / kg)
EIA 10.29 € 10% Discount

Oase
Oase BioMaster 600 G2 without a heating element
239.95 € EIA 265.95 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 170 G3+ White
1,149.95 € EIA 1,199.00 €
14% Discount

Arka
Arka Calcium Supplement 118 ml
5.95 €
(50.42 € / l)
EIA 6.90 € 23% Discount

JBL
JBL CristalProfi i80 greenline
40.95 € EIA 52.95 €
19% Discount

JBL
JBL Blade Pro Floaty L/XL
9.95 € EIA 12.29 €

Fluval
Fluval Aquarium Heater for Tanks Up to 25 L
22.99 €
10% Discount

Oase
Oase OptiMax 300
17.95 € EIA 19.95 €
10% Discount

Oase
Oase FiltoSmart 60
59.95 € EIA 66.95 €
9% Discount

Clari Sea Replacement Filter Roll for SK5000
20.95 € EIA 22.95 €

Giesemann
Giesemann Lynk Control - Wi-Fi Lighting Control
249.00 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER MAX G3 350 - black
4,224.95 € EIA 4,399.00 €
28% Discount

Dupla
Dupla FG 500 Empty Filter Housing
19.95 € EIA 27.79 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Discus medium - 140 g
14.95 €
(106.79 € / kg)
EIA 16.99 € 15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Protein Basic XS for fish up to 3.5 cm - 50 g
5.95 €
(119.00 € / kg)
EIA 6.99 €


