10% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Funktion Wave 3000
89.95 € EIA 99.95 €
7% Discount

Aqua Medic
Aqua Medic Bali Sand 5 kg, 2.0–3.0 mm
17.95 € EIA 19.20 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 200 G3 Deluxe White
1,749.95 € EIA 1,825.00 €
20% Discount

Arka
Phos-Out 4 1000 ml
15.95 €
(15,950.00 € / l)
EIA 19.90 € 10% Discount

ROWAphos
ROWAphos PO4 & SIO2 Adsorber 1000g
35.95 € EIA 39.95 €
22% Discount

JBL
JBL Floaty II L
36.95 € EIA 47.49 €
30% Discount

Hobby
Hobby Nesaea - 13 cm
2.95 € EIA 4.19 €
0% Discount

Oase
Oase MotionControl LED 80
204.95 € EIA 204.95 €
6% Discount

Tropic Marin
Tropic Marin Nitrite-Nitrate Test
17.99 € EIA 19.20 €
9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium for Armored Catfish - 105 g
10.95 €
(104.29 € / kg)
EIA 11.99 € 0% Discount

ATI
ATI CarboEx Refill 3250 g
32.95 €
(10.14 € / kg)
EIA 32.95 € 20% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Soft MultiMix 60 g
11.95 €
(199.17 € / kg)
EIA 14.95 € 20% Discount

Aqua Rebell
Aqua Rebell GH Boost N - 500 ml
11.95 €
(23.90 € / l)
EIA 14.90 € 21% Discount

Arka
ARKA myAQUA 400 400L-24h
134.95 € EIA 169.90 €
16% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Crystal extra small - 55 g
6.95 €
(126.36 € / kg)
EIA 8.29 € 10% Discount

Red Sea
Red Sea ReefControl Lite
294.95 € EIA 329.00 €
10% Discount

Aqua Illumination
Aqua Illumination Nero 5
264.95 € EIA 294.95 €
24% Discount

Hobby
Aponogeton as a Hobby - 16 cm
3.95 € EIA 5.19 €
11% Discount

Oase
Oase OxyMax Air Pump - 400 l/h
41.95 € EIA 46.95 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea MAX NANO Cube G2 - black
1,054.95 € EIA 1,099.00 €
22% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Ready2Reef 500 ml
17.95 €
(35.90 € / l)
EIA 22.95 € 10% Discount

Red Sea
Red Sea ReefControl Pro DLX Kit
629.95 € EIA 699.00 €
31% Discount

Dupla Marin
Dupla Marin Calcium Liquid - 1000 ml
17.95 €
(17.95 € / l)
EIA 25.99 € 15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Plant medium - 45 g
5.95 €
(132.22 € / kg)
EIA 6.99 € 9% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Function DC Pump - 5,000 l/h
104.95 € EIA 115.95 €
14% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Artemia Marin medium - 120 g
15.95 €
(132.92 € / kg)
EIA 18.49 € 29% Discount

Hobby
Hobby Coober Rock 2
21.95 € EIA 30.79 €
6% Discount

Jebao
Jebao Wave Pump SLW-20
99.95 € EIA 105.90 €
11% Discount

Red Sea
Red Sea ReefControl Power 6
284.95 € EIA 319.00 €
18% Discount

Arka
Arka myScape-Rocks Dragon 5 Kg
17.95 €
(3.59 € / kg)
EIA 21.90 € 22% Discount

Arka
ARKA myREEF Plugs, 12-pack - 30 mm
6.95 €
(0.58 € / Stück)
EIA 8.90 € 32% Discount

Hobby
Hobby Filter Foam, Blue, Coarse, 50 x 50 x 5 cm
11.95 € EIA 17.59 €
9% Discount

Triton
Triton Activated Carbon 1 L
20.95 € EIA 22.99 €
7% Discount

Tropic Marin
Tropic Marin All For Reef Liquid - 1000 ml
27.99 €
(27.99 € / l)
EIA 30.20 € 10% Discount

Oase
Oase PlantGrow Weekly Fertilizer - 100 ml per 1,000 liters
6.95 €
(69.50 € / l)
EIA 7.75 € 18% Discount

Aqua Rebell
Aqua Rebell Phosphate 1 L
17.95 €
(17.95 € / l)
EIA 21.90 € 31% Discount

Hobby
Hobby Terra Fix & Easy Lamp Holder
18.95 € EIA 27.49 €
20% Discount

Arka
Arka Coral Activ Coral Growth 473 ml
15.95 €
(33,720.93 € / l)
EIA 19.90 € 16% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Crystal medium - 55 g
6.95 €
(126.36 € / kg)
EIA 8.29 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Crystal medium - 270 g
21.95 €
(81.30 € / kg)
EIA 25.49 € 13% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Green Forage Mix - 130 g
11.95 €
(91.92 € / kg)
EIA 13.79 € 4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 525 G3 White
2,784.95 € EIA 2,899.00 €
6% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Phos 0.04 950 g
43.95 € EIA 46.95 €
8% Discount

Sangokai
Sangokai Sango Nutri-Basic #1, 250 ml
22.95 €
(91.80 € / l)
EIA 24.95 € 9% Discount

Oase
Oase Premium LED Swing Adapter
28.95 € EIA 31.95 €
10% Discount

Oase
Oase HighLine Room Divider 300 - anthracite
1,679.95 € EIA 1,864.90 €
7% Discount

Oase
Oase PlantGrow Weekly Fertilizer - 250 ml for 2,500 liters
12.95 €
(51.80 € / l)
EIA 13.95 € 10% Discount

Oase
Oase OptiMax 1000
35.95 € EIA 39.95 €
10% Discount

Oase
Oase Scaperline Soil, Brown, 9 liters
37.95 €
(4.22 € / l)
EIA 41.95 € 12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Marin small - 120 g
14.95 €
(124.58 € / kg)
EIA 16.99 € 10% Discount

Oase
Oase HighLine Room Divider 300 - white
1,679.95 € EIA 1,864.90 €
10% Discount

Red Sea
Red Sea ReefSense – Leitfähigkeits- & Temperatursonde
179.95 € EIA 200.00 €
9% Discount

Sangokai
Sangokai Sango Nutri-Basic/HED #3, 500 ml
31.95 €
(63.90 € / l)
EIA 34.95 € 16% Discount

Arka
Arka Garlic
9.95 €
(199.00 € / l)
EIA 11.90 € 21% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Shrimp Mix - 25 g
3.95 €
(158.00 € / kg)
EIA 4.99 € 22% Discount

JBL
JBL SilikatEx Rapid 400g
20.95 € EIA 26.95 €
31% Discount

Hobby
Hobby Coober Rock 3
11.95 € EIA 17.39 €
13% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Marin medium - 60 g
8.95 €
(149.17 € / kg)
EIA 10.29 € 6% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Professional Sea Salt 4 kg
29.95 €
(7.49 € / kg)
EIA 31.95 € 9% Discount

Oase
Oase BioPlus Thermo Internal Filter - up to 200 l
85.95 € EIA 94.95 €



