26% Discount

Hobby
Hobby Thermo Spotlight Eco 42 W
5.95 € EIA 7.99 €

Lucky Reptile
Lucky Reptile Thermo Socket Plus Reflector Mini
24.99 €
20% Discount

Arka
Arka myScape-Rocks Seiryu 10 kg
39.95 €
(4.00 € / kg)
EIA 49.90 € 32% Discount

Hobby
Hobby AtomiZZZer Pump Atomizer
6.95 € EIA 10.29 €
5% Discount

Triton
Triton CORE7 Reef Supplements 4x5L Set
129.99 € EIA 137.50 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Premium for Armored Catfish - 25 g
4.95 €
(165.00 € / kg)
EIA 5.60 € 7% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Balling Light Carbonate Mix KH 2 kg
26.95 € EIA 28.95 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Marin small - 280 g
22.95 €
(81,964.29 € / kg)
EIA 25.99 € 9% Discount

Oase
Oase FishGuard
49.95 € EIA 54.95 €
11% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Funktion Wave 10000
104.95 € EIA 117.95 €
20% Discount

Arka
Arka myReef Frag Rack - 16 seats
31.95 € EIA 39.90 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea MAX NANO G2 XL Aquarium
1,004.95 € EIA 1,049.00 €
13% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Crystal extra small - 25 g
4.95 €
(198.00 € / kg)
EIA 5.69 € 10% Discount

Oase
Oase HighLine 300 - Wild oak
1,509.95 € EIA 1,679.90 €
0% Discount

Oase
Oase MotionControl LED 100
265.95 € EIA 265.95 €
10% Discount

Oase
Oase Magnetic Windshield Cleaner, 10 mm
18.95 € EIA 20.95 €
31% Discount

Hobby
Hobby Mulmglocke
4.95 € EIA 7.19 €

Oase
Oase Organix Snack Sticks - 250 ml
12.29 €
(49.16 € / l)
6% Discount

Tropic Marin
Tropic Marin All For Reef - 1600 g
43.99 €
(27.49 € / kg)
EIA 46.90 € 10% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Professional Sea Salt 20 kg
80.95 € EIA 89.95 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Doctor medium - 240 g
24.95 €
(103.96 € / kg)
EIA 28.49 € 26% Discount

Salifert
Salifert pH Test
5.95 € EIA 8.05 €
23% Discount

Lucky Reptile
Lucky Reptile Halogen Sun Mini Heat Lamp - 20W
9.95 € EIA 12.99 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Crystal small - 120 g
14.95 €
(124.58 € / kg)
EIA 16.99 € 9% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer Skimmer 600 DC Pump Upgrade Kit
189.95 € EIA 209.00 €
16% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Cylinder 2000 M
134.95 € EIA 160.00 €
10% Discount

Oase
Oase HighLine 600 - white
2,294.95 € EIA 2,549.90 €
10% Discount

Oase
Oase ScaperLine 100 - white
1,159.95 € EIA 1,289.90 €
22% Discount

Arka
ARKA myREEF Plugs, 12-pack - 27 mm
6.95 €
(0.58 € / Stück)
EIA 8.90 € 13% Discount

Red Sea
Red Sea DipX - 250 ml
13.95 €
(55.80 € / l)
EIA 15.99 € 12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Artemia Marin medium - 240 g
24.95 €
(103.96 € / kg)
EIA 28.49 € 20% Discount

Arka
Arka myScape CO2 Checker
11.95 € EIA 14.90 €
0% Discount

Oase
Oase Fish Net, 15 cm
2.95 € EIA 2.95 €
9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Cichlid medium - 95 g
9.95 €
(104.74 € / kg)
EIA 10.99 € 8% Discount

Sangokai
Sangokai nutri-NP complete - 250 ml
11.95 €
(47.80 € / l)
EIA 12.95 € 27% Discount

Terra Exotica
Hobby Terrano Desert Sand (red, Ø 1–3 mm, 5 kg)
6.95 € EIA 9.49 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Discus medium - 280 g
22.95 €
(81.96 € / kg)
EIA 25.99 € 10% Discount

Red Sea
Red Sea Hanging Kit - ReefLED 170/160S
23.95 € EIA 26.50 €
21% Discount

Hobby
Hobby Marble Cave 3
3.95 € EIA 4.99 €
7% Discount

Oase
Oase WaterBalance Boost Bacteria - 250 ml for 2,500 liters
13.95 €
(55.80 € / l)
EIA 14.95 € 7% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements Ni Nickel - 150 ml
12.95 € EIA 13.99 €
5% Discount

Triton
Triton Core 7 Base Elements 4 x 5 L
129.99 € EIA 137.50 €
8% Discount

Red Sea
Red Sea No. 3 PO4 X - 500 ml
22.95 €
(45.90 € / l)
EIA 24.99 € 17% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Wafers - 25 g
4.95 €
(198.00 € / kg)
EIA 5.99 € 31% Discount

Hobby
Hobby Power & Heat LED 18W
23.95 € EIA 34.59 €
14% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Advanced Set M
264.95 € EIA 307.00 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 200 G3+ White
1,294.95 € EIA 1,349.00 €
9% Discount

Oase
Oase PlantGrow Weekly Fertilizer - 500 ml for 5,000 liters
20.95 €
(41.90 € / l)
EIA 22.95 € 10% Discount

Oase
Oase HighLine 200 - Wild oak
1,184.95 € EIA 1,314.90 €
15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium ATY - 25 g
5.95 €
(238.00 € / kg)
EIA 6.99 €
JBL
Aquarium Hose 9/12 mm (1 m)
1.49 €
9% Discount

Sangokai
Sangokai Sango Nutri-Basic #2, 500 ml
19.95 €
(39.90 € / l)
EIA 21.95 € 12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Discus large - 280 g
22.95 €
(81.96 € / kg)
EIA 25.99 € 10% Discount

Oase
Oase HighLine 300 - white
1,509.95 € EIA 1,679.90 €
10% Discount

Naturefood
Naturefood Premium ATY - 50 g
8.95 €
(179.00 € / kg)
EIA 9.99 € 30% Discount

Dupla Marin
Dupla Marin Dosing Box C4
76.95 € EIA 109.99 €
11% Discount

Oase
Oase LessStress Water Purifier - 500 ml for 2,000 liters
11.95 €
(23.90 € / l)
EIA 13.45 € 20% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Coral Plankton 250 ml
19.95 € EIA 24.95 €
21% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin Food Energizer 100 ml
14.95 €
(149.50 € / l)
EIA 18.95 € 20% Discount

Arka
Arka Carbopure 1 L
7.95 € EIA 9.90 €



