14% Discount

Arka
Arka Algaway - 118 ml
5.95 €
(50.42 € / l)
EIA 6.90 € 10% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements ICP Test (Single)
17.95 € EIA 19.99 €
9% Discount

Sangokai
Sangokai nutri-NRG 1 1000 ml
67.95 €
(67.95 € / l)
EIA 74.95 € 10% Discount

Red Sea
Red Sea ReefControl – ReefSense-Port-Erweiterung
61.95 € EIA 69.00 €
39% Discount

JBL
JBL ProTemp S 25 - up to 50 l
18.95 € EIA 30.95 €
33% Discount

Hobby
Hobby Infrared Light Eco 42 W
8.95 € EIA 13.39 €
22% Discount

Arka
Arka Vitamins & Amino Acids 236 ml
6.95 €
(29.45 € / l)
EIA 8.90 € 10% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Green Forage Mix - 35 g
5.95 €
(170.00 € / kg)
EIA 6.60 € 10% Discount

Oase
Oase ScaperLine 90 - black
934.95 € EIA 1,039.90 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 250 G3 Deluxe White
2,449.95 € EIA 2,550.00 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER MAX G3 300 - white
4,029.95 € EIA 4,199.00 €
11% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Spektrum 90
254.95 € EIA 285.95 €
20% Discount

Hobby
JBL Symec VL
6.95 € EIA 8.65 €
11% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Plant medium - 55 g
10.95 €
(199.09 € / kg)
EIA 12.29 € 10% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Color Plus medium - 50 g
7.95 €
(159.00 € / kg)
EIA 8.79 € 21% Discount

JBL
JBL ProFlora CO2 Taifun Spiral 5
12.95 € EIA 16.49 €
14% Discount

Arka
Arka Calcium Supplement 118 ml
5.95 €
(50.42 € / l)
EIA 6.90 € 23% Discount

JBL
JBL CristalProfi i80 greenline
40.95 € EIA 52.95 €
13% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Discus medium - 60 g
8.95 €
(149.17 € / kg)
EIA 10.29 € 10% Discount

Oase
Oase BioMaster 600 G2 without a heating element
239.95 € EIA 265.95 €
21% Discount

Lucky Reptile
Lucky Reptil Sand Scoop
3.95 € EIA 4.99 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 170 G3+ White
1,149.95 € EIA 1,199.00 €
10% Discount

Oase
Oase OptiMax 300
17.95 € EIA 19.95 €
10% Discount

Oase
Oase FiltoSmart 60
59.95 € EIA 66.95 €
19% Discount

JBL
JBL Blade Pro Floaty L/XL
9.95 € EIA 12.29 €

Fluval
Fluval Aquarium Heater for Tanks Up to 25 L
22.99 €

Giesemann
Giesemann Lynk Control - Wi-Fi Lighting Control
249.00 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER MAX G3 350 - black
4,224.95 € EIA 4,399.00 €
28% Discount

Dupla
Dupla FG 500 Empty Filter Housing
19.95 € EIA 27.79 €
9% Discount

Clari Sea Replacement Filter Roll for SK5000
20.95 € EIA 22.95 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER Peninsula 350 G3+ - black
2,204.95 € EIA 2,299.00 €
13% Discount

D-D Aquarium Solution
D-D Reef Zlements Ca Calcium 1 Liter
13.95 € EIA 15.99 €
9% Discount

Oase
Oase Organix Veggievore Granules 500 ml
15.95 € EIA 17.45 €
14% Discount

Arka
Arka KH & pH Stabilizer 118 ml
5.95 €
(50.42 € / l)
EIA 6.90 € 24% Discount

JBL
JBL Biotopol 100 ml
3.95 €
(39.50 € / l)
EIA 5.19 € 12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Discus medium - 140 g
14.95 €
(106.79 € / kg)
EIA 16.99 € 15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Protein Basic XS for fish up to 3.5 cm - 50 g
5.95 €
(119.00 € / kg)
EIA 6.99 € 11% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Marin large - 105 g
10.95 €
(104.29 € / kg)
EIA 12.29 € 31% Discount

Hobby
Hobby Terra Fix & Easy Background 60 Desert 60 Desert
26.95 € EIA 38.99 €

ATI Essentials SPS Set 2x2.700ml
29.90 €
11% Discount

Oase
Oase OptiMax 500
23.95 € EIA 26.95 €

ExoTerra
Exo Terra Water Dish, X-Small
6.99 €
9% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Plant medium - 95 g
9.95 €
(104.74 € / kg)
EIA 10.99 € 18% Discount

Hobby
Hobby Feeding Station 2
2.95 € EIA 3.59 €
30% Discount

Dupla
Dupla Ultra-Pure Water Filter with Color Indicator
27.95 € EIA 39.99 €
25% Discount

JBL
JBL CristalProfi e1502 greenline - up to 600 l
174.95 € EIA 234.00 €
19% Discount

Lucky Reptile
Lucky Reptile Heating Mat for Terrariums - 20W
33.95 € EIA 41.99 €
12% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Plant medium - 240 g
24.95 €
(103.96 € / kg)
EIA 28.49 € 14% Discount

Naturefood
Naturefood Premium for Filter Feeders - 95 g
12.95 €
(136.32 € / kg)
EIA 14.99 € 13% Discount

Naturefood
Naturefood Supreme Doctor large - 970 g
61.95 € EIA 70.99 €
22% Discount

JBL
JBL ProFlow u1100 - 1,200 l/h
32.95 € EIA 42.45 €
21% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Sticks for Crayfish medium - 35 g
3.95 €
(112.86 € / kg)
EIA 4.99 € 10% Discount

Oase
Oase BioStyle 75 - dark blue
37.95 € EIA 41.95 €
15% Discount

Naturefood
Naturefood Premium Protein Basic S for fish up to 5 cm - 55 g
5.95 €
(108.18 € / kg)
EIA 6.99 € 4% Discount

Red Sea
Red Sea Reefer 170 G3+ Deluxe White
1,609.95 € EIA 1,675.00 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea MAX NANO Peninsula G2 - black
1,149.95 € EIA 1,199.00 €
11% Discount

Oase
Oase WaterBalance Boost Bacteria - 100 ml per 1,000 liters
7.95 €
(79.50 € / l)
EIA 8.95 € 29% Discount

Dupla Marin
Dupla Marin Amino 24
16.95 € EIA 23.79 €
4% Discount

Red Sea
Red Sea REEFER MAX G3 425 - black
4,704.95 € EIA 4,899.00 €
20% Discount

Fauna Marin
Fauna Marin VIB X Marine 140 g
19.95 €
(142.50 € / kg)
EIA 24.95 €


